Međunarodni dan žena na selu u Viduševcu obilježen prigodnom tribinom

Povodom Međunarodnog dana žena na selu koji se, s ciljem dugoročnog osnaživanja pozicije žena iz ruralnih područja kao i ohrabrivanja da aktivnije sudjeluju u društvu, obilježava 15. listopada članice KUU „Viduševac“ okupile su na prigodnoj tribini u prostoru tamošnje područne škole žene iz Viduševca i okolnih naselja, Bučice, Hađera, Dvorišća, Prijeke i Marinbroda, pojasnila je u ime organizatora Slavica Crnković…

TON 


Razgovarajući o brojnim životnim temama, sudionice ove tribine podijelile su svoja iskustva života na selu, prednosti, ali i nedostatke, dodala je Crnković izrazivši žaljenje što na tribinu nije došao veći broj žena…

TON 

Život na selu nije kao nekad, granice i razlike između gradova i sela danas nisu tako izražene, smatra Crnković…

VEZANE VIJESTI
VIDEO – Glina – svečano otkrivanje Ulice Gromova, OSA i 20. domobranske pukovnije

TON 

Viduševljanke su poznate po tome da njeguju svoju tradiciju i običaje, no Viduševac je poznat i po pravom malom sportskom čudu, Rukometnom klubu Mladost o čijim nam je počecima i uspjesima ’70-ih godina više rekla bivša rukometašica Slavica Kežman…

TON 

Kežman kaže kako joj je to vrijeme bilo jedno od najljepših u životu, a obilježila su ga putovanja, druženja i brojna prijateljstva, zato je njena poruka mladima da se bave sportom. Štefici Ponder iz Marinbroda je pak u lijepom sjećanju 2003. godina, kada je ova učiteljica ponijela titulu najuzornije seoske žene Hrvatske. S tribine u Viduševcu ženama je poručila da budu…

VEZANE VIJESTI
Pri kraju uređenje glinskog gradskog parka

TON 

Uz domaće Viduševljanke, inicijativa za održavanjem jedne ovakve tribine u Viduševcu krenula je od psihoterapeutkinje Daše Poredoš Lavor koja je istaknula brojne pozitivne pomake u položaju seoskih žena u društvu…

TON 

Poredoš Lavor je zaključila kako žena na selu vrijedi jako mnogo jer je stup i obitelji i društva te da se svi skupa sela ne trebamo sramiti. Sela se svakako ne srami zamjenica glinskog gradonačelnika Sanja Štingl Vlašić koja je sudjelovala na tribini…

TON 

Štingl Vlašić je dodala kako je, osim ove tribine, niz aktivnosti namijenjenih ženama koje se, u sklopu programa Povjerenstva za ravnopravnost spolova i ljudska prava, održavaju u gradu Glini…

VEZANE VIJESTI
Ivanje u Glini održano po 13. put

TON

Viduševac je primjer sela kakvih je na području Gline mnogo, a na kojima je rat, u kojem su uništena i spaljena, a stanovnici prognani, ostavio brojne posljedice. Trebat će vremena da se sve ono što se u ratu izgubilo, ponovno izgradi. Razrušeno i spaljeno je obnovljeno, no vratiti ljude koji bi na selu vidjeli svoju egzistenciju je dugoročni proces, slažu se sudionice ove tribine, uvjerene kako će žene, kao i uvijek, i u tome odigrati veliku ulogu.

Prethodni članakGlinski Crveni križ proveo akciju “Solidarnost na djelu”
Sljedeći članakSvjetski, a naše – Dan kravate obilježen u Glini