Zahvalnim misnim slavljem zaključena vjeronaučna i glazbena godina u Glini

Članovi Malog zbora „Nepomuk“, ministranti i vjernici zahvalili su za proteklu godinu zajedništva, molitve i služenja

Foto: Sisačka biskupija

Članovi Malog zbora „Nepomuk“, ministranti, njihovi roditelji te brojni vjernici Župe sv. Ivana Nepomuka u Glini okupili su se u ponedjeljak, 22. lipnja, na zahvalnom misnom slavlju kojim je zaključena vjeronaučna i duhovno-glazbena godina.

Foto: Sisačka biskupija

Svetu misu u župnoj crkvi predvodio je glinski župnik vlč. Saša Jozić, u zajedništvu sa župnikom Župe sv. Franje Ksaverskoga u Viduševcu vlč. Vedranom Pejakom Pašićem. Liturgijsko slavlje pjesmom je uveličao Mali zbor „Nepomuk“ pod vodstvom učitelja Marija Ožakovića.

U propovijedi je vlč. Jozić zahvalio svima koji su tijekom godine sudjelovali u životu župne zajednice te podsjetio na važnost ustrajnosti u vjeri, zajedništvu i služenju. Osvrnuo se i na povijesni značaj pobjede hrvatske vojske nad Osmanlijama kod Siska, ostvarene prije više od četiri stoljeća.

Foto: Sisačka biskupija

Misno slavlje bilo je prilika za zahvalu Bogu za sva primljena dobra tijekom protekle vjeronaučne i glazbene godine, kao i za trud djece, roditelja, voditelja zbora, ministranata i svih koji aktivno sudjeluju u radu župe.

Foto: Sisačka biskupija

Nakon mise uslijedilo je zajedničko druženje uz roštilj, dok su najmlađi uživali u igri na napuhancu. U ozračju radosti, zahvalnosti i zajedništva zaključena je još jedna uspješna pastoralna godina, uz želju za novim susretima i aktivnostima u školskoj i pastoralnoj godini 2026./2027.

Prethodni članakGlinjanin Dražen Naglić novi predsjednik Vatrogasne zajednice Sisačko-moslavačke županije